UA-89513913-1
0 artykułów - 0.00zł
Twój koszyk jest pusty!
Przejdź do kasy

Karmy dla Zwierząt

Najzdrowsze karmy dla zwierząt

Obecny rynek obfituje w przeróżne rodzaje karm dla zwierząt. W każdym sklepie zoologicznym można znaleźć kolorowe, pięknie wyglądające pudełka z pokarmem dla naszych pupilów. Wiele osób skuszonych ładnym opakowaniem czy niską ceną, wybiera karmę nie zapoznawszy się z jej składem. Najczęściej bywa tak, że większość dostępnych na rynku pasz, w żadnym wypadku nie nadaje się dla naszych zwierząt. Powód? Są one zwyczajnie niezdrowe i ubogie w podstawowe składniki odżywcze.
 

Czego nie powinna zawierać odpowiednia karma?


Po pierwsze, zdrowa karma dla zwierząt, nie może obfitować w tak zwane wypełniacze. Są to różnego rodzaju zboża, które są głównym składnikiem najtańszych i najbardziej szkodliwych dla zdrowia naszych przyjaciół karm. Mają one znikome wartości odżywcze, a ich jedynym celem jest zapewnienie zwierzęciu poczucia sytości. 
Po drugie, wszelkiego rodzaju barwniki. Jeśli pokarm wygląda zbyt "kolorowo", jest to sygnał, aby go nie kupować. 
Po trzecie, wszelkie wzmacniacze smaku i zapachu. Takie zabiegi mają na celu zachęcenie naszego pupila do spożywania dużej ilości danego jedzenia, oszukując w ten sposób zarówno zwierzę jak i jego właściciela.
 

Co powinno znajdować się w dobrej karmie?


W przypadku psów i kotów oczywiście mięso. Jest ono podstawowym składnikiem ich codziennej diety. Pokarm, który zawiera większą ilość mięsa niż zbóż, jest najlepszym wyborem, gdyż dostarcza naszym przyjaciołom podstawowe wartości odżywcze. Najważniejsza jest jednak jakość mięsa znajdującego się w danym produkcie. Wiele firm stosuje tak zwane mączki mięsno-kostne, które nie mają nic wspólnego ze zdrowym żywieniem. Przed zakupem odpowiedniej karmy, należy dokładnie zapoznać się z jej składem. Produkty zawierające wszelkie mączki pochodzenia zwierzęcego, nie zapewnią naszym pupilom odpowiedniej przyswajalności białka, a co za tym idzie, zwierzę nie będzie się prawidłowo rozwijać. 
Dobrze gdyby obok składników mięsnych znalazły się również warzywa i owoce. Są one bardzo dobrym uzupełnieniem codziennej diety naszych pupilów. Dostarczają im wielu dodatkowych witamin i minerałów, co ma ogromny wpływ na dobre samopoczucie czworonogów. Błonnik pokarmowy, jako naturalny składnik warzyw i owoców, odgrywa znaczącą rolę w procesach fizjologicznych. W dobrze zbilansowanych pod względem składników karmach, ilość błonnika jest wystarczająca, by zapewnić zwierzęciu prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. 
Wiele osób czytając etykietę, zastanawia się czym jest zawarty w karmie popiół. Jest to nic innego, jak wymagane określenia dla zawartości minerałów. Popiół jest tym co pozostaje po procesie spalenia organicznej substancji pokarmu. Ilość popiołu w paszy dla zwierząt, jest odzwierciedleniem ilości minerałów, jaką zawiera. Ten składnik karmy określa ważne makroelementy, takie jak między innymi:

  • wapń,
  • magnez
  • sód
  • potas
  • fosfor
  • żelazo
  • chlor
  • cynk
  • jod
  • selen


Substancje te pełnią bardzo ważne role podczas budowy układu kostnego oraz wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego. Najważniejsze jest, by zachowane zostały odpowiednie proporcje minerałów dostarczanych do organizmu czworonoga, gdyż zarówno niedobór jak i nadwyżka, spowodują nieprawidłowy rozwój naszego pupila.

 

Karma Versele LagaKtóre produkty zawierają najlepsze składniki odżywcze?


W naszej ofercie znaleźć można wiele najlepszych jakościowo karm na całym rynku. Karmy, które proponujemy, nie tylko są bogate we wszelkie niezbędne składniki odżywcze, ale pomagają również w odżywianiu zwierząt z różnego rodzaju dolegliwościami. Jednym z najczęściej polecanych produktów jest Gastro Intestinal marki Royal Canin. Jest to najlepszy wybór dla pupilów cierpiących na zaburzenia układu pokarmowego, takie jak ostre stany zapalne jelit czy zaburzenia trawienia. Karma ta jest wysokojakościowym produktem, który nie obciąża przewodu pokarmowego, a dodatkowo skutecznie zapobiega biegunkom, wymiotom oraz wzdęciom. Ponadto, celem karmy Gastro Intestinal, jest również dostarczanie dodatkowych porcji energii zwierzętom w okresie rekonwalescencji oraz tym, których masa ciała jest nieprawidłowa. Royal Canin jest firmą z wieloletnim doświadczeniem, a składniki znajdujące się w ich produktach, skomponowane zostały przez ekspertów weterynarii oraz dietetyków. Kolejną najchętniej polecaną linią pokarmów dla zwierząt jest Versele Laga. Jest to marka, która na rynku karm dla zwierząt domowych działa już od kilkudziesięciu lat. Karmy dla zwierząt Versele Laga są bardzo popularne wśród wielu właścicieli pupilów domowych, ze względu na wieloletnie doświadczenie, oraz najwyższą jakość oferowanych produktów. 
 

Karma Gastro IntestinalGdzie szukać dobrych karm dla zwierząt?


Na Naszej stronie internetowej znajdą Państwo wszelkiego rodzaju, najwyższej jakości produkty. Wybierając Nasze karmy, mają Państwo stuprocentową pewność, że wszystkie potrzeby zwierzaków zostaną zaspokojone. Aby zwierzę było zdrowe, musi się odpowiednio odżywać. Jeśli jednak Państwa pupil na co dzień boryka się z przykrymi dolegliwościami, zapewniamy również szeroki wybór produktów, mających zastosowanie w dietach weterynaryjnych. Naszą misją jest dbanie o dobrą formę i samopoczucie wszystkich czworonogów. 

Weterynek.pl © 2015
ul. Bitwy Oliwskiej 28, Gdańsk, 80-339
Tel : +48 533 331 988