UA-89513913-1
0 artykułów - 0.00zł
Twój koszyk jest pusty!
Przejdź do kasy

Zdrowie naszego kociego domownika jest najważniejsze


Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów pokarmowych dla kotów. Nie jest niczym niezrozumiałym, że w pewnym momencie klient zaczyna mieć mętlik w głowie jaką karmę wybrać. Częstokroć zdarza się, że zamiast rzetelnymi informacjami w tym temacie, kierujemy się impulsem wywołanym przez reklamę w telewizji lub w internecie. Niestety nie jest to prawidłowa droga postępowania, gdy w grę wchodzi zdrowie i szczęście naszego pupila. Właściciele kotów doskonale zdają sobie sprawę jakie to wymagające zwierzęta. Cechuje je przede wszystkim indywidualizm. Nie bez przyczyny mówimy, że każdy kot chodzi własnymi ścieżkami. Oprócz codziennej zabawy i miłego spędzania z nimi czasu, staramy się dostarczać im zdrowy pokarm niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Zależy nam również na zapewnieniu zwierzętom odpowiednich walorów smakowych. Połączenie walorów zdrowotnych i smakowych powinno decydować o naszym wyborze w momencie zakupu. 


Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej karmy


W dzisiejszych czasach wiele osób żyje w ogromnym pośpiechu. Osoby te cenią przede wszystkim swój czas. Prawidłowy wybór karmy dla kota polega na ocenie czy produkt jest przede wszystkim zdrowy. W bardzo łatwy i szybki sposób możemy tę wiedzę uzyskać klikając w konkretną karmę lub przysmak oferowany na naszej stronie internetowej. Informacje zawarte w opisie są bezcennego w momencie dokonywania świadomego i mądrego wyboru. Szczegółowe wskazania lub przeciwwskazania do stosowania określonej diety są niezwykle pomocne w nagłym przypadku pogorszenia stanu zdrowia naszego zwierzaka. Analiza składu karmy, jej przeznaczenie, cena powinny być czynnikami determinującymi nasz zakup, by nasze pupile miały możliwość jak najlepszego funkcjonowania.


Wysoka jakość karmy Versele Laga 


Karma dla Kota Marki Versele LagaPrzykładem produktów o znakomitym składzie są karmy oferowane przez firmę Versele-Laga. Producent ten od 40-tu lat funkcjonuje na rynku karm dla zwierząt domowych i skutecznie buduje zaufanie wśród swoich klientów. Produkty firmy są obecne w 75-ciu krajach, a ich sprzedaż odbywa się w specjalistycznych punktach sprzedaży np. w sklepach zoologicznych, centrach ogrodniczych czy lecznicach dla zwierząt. Budowana przez lata pozycja wiąże się z jakością oferowanych karm i przysmaków. Pozwala przede wszystkim na dopasowanie zbilansowanej diety do rytmu funkcjonowania naszego kota. Podstawą jest dostarczenie w pokarmie określonych wartości odżywczych na każdym etapie rozwoju naszego zwierzaka. Szeroki wachlarz karm i przysmaków proponowanych przez tego producenta daje nam duże możliwości w kwestii wyboru odpowiedniego produktu.

Przykładem jest karma Versele Laga Lara, która dostarcza zwierzętom odpowiednie witaminy i minerały. Wśród naszych produktów znajdziemy również inne karmy suche, mokre, suche karmy na wagę, karmy weterynaryjne oraz biologicznie odpowiednie dla kotów. Są to produkty odpowiednie dla kotów o różnej płci, wieku i rasie. Uwzględniają wszelkie dolegliwości, z którymi borykają się na co dzień nasze zwierzęta. Możemy dopasować karmę dla kotów karmiących, mających problemy z układem moczowym (Uninary, Renal) czy kotów mających problem z nadwagą.


Karmy Gastro Intestinal a walka z wrażliwym przewodem pokarmowym


Gastro Intestinal - Karma dla KotaFirma Royal Canin wprowadziła na rynek specjalną linię produktów dla zwierząt z zaburzeniami jelitowo-żołądkowymi. Karmy skierowane są do dorosłych kotów niezależenie od ich rasy. Żaden opiekun nie może patrzeć na cierpienia swojego kociego towarzysza. Jeżeli dokucza ostra biegunka, wymioty, niewydolność trzustki czy zaburzenia trawienia idealnym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po karmę Gastro Intestinal. Ponadto wskazany jest jej wybór w przypadku takich zaburzeń jak zapalenie okrężnicy, zapalenie żołądka czy anoreksja. Odpowiednie stosowanie tego produktu pod kontrolą weterynarza umożliwia powrót do normalnego sposobu żywienia. Główną przyczyną tego skutecznego działania jest wysoka wartość energetyczna stosowanej karmy. Ważnymi czynnikami są również wysoka zawartość wartości odżywczych oraz składników pokarmowych wysokostrawnych. W naszej szerokiej ofercie produktów znajduje się Gastro Intestinal Feline pozwalająca na zaspokojenie podniebienia nawet najbardziej wymagających kotów. Kwasy tłuszczowe omega 3 w niej zawarte przyspieszają proces gojenia przewodu pokarmowego. Kolejną karmą z tej serii jest Gastro Intestinal Moderate Calorie Feline. Jej stosowanie pozwala na utrzymanie optymalnej masy ciała w trakcie całej kuracji.


Mądry wybór to zdrowy wybór


Kierując się tą maksymą warto skorzystać z naszych produktów. Jak już było wielokrotnie podkreślone cechuje je przede wszystkim zdrowy skład, wysoka jakość składników odżywczych oraz bogate walory smakowe. Głównym celem było dostarczenie kotom zbilansowanej diety niezbędnej do ich prawidłowego funkcjonowania. Oferta produktów jest bardzo bogata i odpowiada na wszystkie potrzeby klienta. Ma on możliwość wyboru produktów z wyżej lub niższej półki cenowej. Może wybrać produkty skierowane tylko do określonej, bardzo wąskiej grupy kocich przyjaciół. Chodzi tu o wszelkiego rodzaju zaburzenia, nawet te nie występujące zbyt często. Pamiętajmy, że zdrowie naszych kocich pociech powinno być dla nas najważniejsze. Szczęście w naszych domach panuje wówczas, gdy wszyscy jego domownicy są zdrowi. A nasz kot jest również członkiem naszej rodziny.

Weterynek.pl © 2015
ul. Bitwy Oliwskiej 28, Gdańsk, 80-339
Tel : +48 533 331 988